Vidinė motyvacija, savęs pažinimas, emocinis raštingumas

Dažnai klausiu: kiek dešimtbalėje sistemoje parašytum sau už savo laimę? Mano empirinio tyrimo duomenimis apie 20% žmonių parašo sau dešimtuką. Kodėl tiek mažai? Kodėl vis dažniau ir dažniau susiduriame su vidinės motyvacijos stygiumi, apatija, kūrybiškumo sumažėjimu. Kodėl priešinamės naujovėms, kodėl netikime žmonėmis, nepasitikime savimi?

Vienas iš atsakymų galėtų būti, kad per dažnai save lyginame su kitais, mus supančiais žmonėmis ir per retai atsisukame į save ir paklausiame: „ar aš laimingas? “. Mums vis atrodo, kad kitiems sekasi geriau, jie uždirba daugiau, jie gali daugiau, jie yra sėkmingesni negu aš. Tai yra todėl, kad žymiai lengviau stebėti ir analizuoti kitą, nei patį save. Mes konkuruojame su kitais, vietoje to, kad pastangas nukreiptumėm į konkurenciją su savimi vakar.

Emocinis raštingumas visuomet buvo, yra ir bus labai svarbi mūsų pilnatviško gyvenimo dalis. Gebėjimas pastebėti savo emocinę būseną, ją įsivardinti, motyvuoti tas emocijas, kurios mus vestų prie pageidaujamų tikslų ir, svarbiausia, gebėti tą patį daryti su mus supančiais žmonėmis – tai kiekvieno progresyvaus žmogaus siekis.

<< Atgal

Comments are closed.